چاپ        ارسال به دوست

به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه برگزار شد:

کارگاه علمی-پژوهشی روش‌های نوین در مدیریت پسماند

 

 

 

 

 

به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه برگزار شد:

کارگاه علمی-پژوهشی روش‌های نوین در مدیریت پسماند

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، کارگاه علمی_پژوهشی روش‌های نوین در مدیریت پسماند با حضور اساتید علاقه‌مند دانشگاه مازندران و مدیران و کارشناسان حوزه مدیریت پسماند استان مازندران، روز چهارشنبه 17 مهر 97 به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه در سالن همایش دانشکده علوم ریاضی دانشگاه مازندران برگزار شد.

       براساس این گزارش، دکتر محمدحسین فاطمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در ابتدای این کارگاه ضمن خوش‌آمد گویی به حضار و تشکر از مدرس کارگاه، اصول مدیریت یکپارچه پسماند بر مبنای استفاده از استراتژی‌های فرهنگ‌سازی، کاهش حجم زباله، تفکیک زباله در محل تولید، بازیافت، پردازش بیولوژیک پسماند تر و استفاده از نیروگاه‌های زباله‌سوز برای پسماند خشک را یادآور شده و خاطر نشان کرد: مهم ترین قسمت این رویکرد، تغییر نگرش عمومی و فرهنگ‌سازی در آحاد جامعه از طریق مدارس، مساجد، دانشگاه‌ها، صدا و سیما و سازمان‌های مردم نهاد است.

       معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ضمنا از آمادگی دانشگاه مازندران جهت مشارکت در این امر با سازمان های اجرایی سطح استان و شهرستان خبر داد.

       دکتر فاطمی افزود: دانشگاه مازندران با راه‌اندازی دوره دکتری مشترک شیمی کاربردی_بازیابی منابع با دانشگاه بوراس سوئد سعی دارد که به قطب علمی مدیریت پایدار پسماند در سطح کشور تبدیل گردد.

       در ادامه این کارگاه، پروفسور آنیتا پترسون استاد و محقق برجسته مرکز بازیابی منابع دانشگاه بوراس سوئد اقدام به ارایه مطالب خود در دو محور "مدیریت پسماند در سوئد" و " استراتژی تبدیل پسماند به انرژی" پرداخته و در پایان جلسه، به سوالات مطرح شده از سوی حضار پاسخ داد.

 

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی


١٥:٣٥ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٥٠٨    /    تعداد نمایش : ١٧١٦